Aktivistja e Lëvizjes Vetëvendosje kandidate e SPD’së për asambleiste në komunën e Karlsruhe

Aktivistja e Lëvizjes Vetëvendosje kandidate e SPD’së për asambleiste në komunën e Karlsruhe.
Me ane te nje komunikate shprehen keshtu:
“Shfrytëzojmë rastin që të informojmë publikun mbi kandidimin e aktivistës sonë Gjentila Bajra nga Pika e Karlsruhe-së për asambleiste (Gemeinderätin) nga radhët e SPD-së në Komunën e Östringen-it (Qarku Karlsruhe).

Loading...

Qendra jonë në Gjermani i uron znj. Bajra suksese dhe punë të mbarë në aktivitetet e saja.

________________________

Mit dieser Mitteilung nutzen wir gerne die Gelegenheit und informieren über die Kandidatur unserer Aktivistin aus Karlsruhe, Gjentile Bajra, für das Amt der SPD-Gemeinderätin in Östringen (Landkreis Karlsruhe).

Lëvizja VETËVENDOSJE! Deutschland wünscht Frau Bajra viel Erfolg und frohes Schaffen auf diesem Weg.

__________________________________
Lëvizja VETËVENDOSJE! Gjermani”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *