Arrestohet gruaja e Mozzik,, akuzohet për vjedhjen e 900 mijë frangave (FOTO)

Policia zvicerane ka arrestuar reperen e njohur kosovare, Loredana Zefin.

Loading...

Fotografia e Mozzik

Autoritetet e drejtësisë kanë konfirmuar se ajo dyshohet për mashtrim. Loderana është prangosur në shtëpinë e saj në Luzern.

“Prokuroria e Shtetit ka nisur një hetim për mashtrim të dyshuar në shumën prej 900.000 franga zvicerane”, ka deklaruar zëdhënësi Simon Kopp për 20 minute.

Sipas hulumtimit të gazetës zvicerane, Loredana dhe vëllai i saj kanë mashtruar një qift.

Bëhet fjalë për Petran (52 vjeçare) dhe Hans Z. (53 vjeçar) të cilët thellësisht janë futur në borxh dhe kanë humbur pasurinë e tyre.

Ndryshe,reperja Loredana është bashkëshorjta e reperit nga Ferizaj, Mozzik.

Fotografia e Mozzik

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *