Tifozët e Liverpoolit kritikojnë Kloppin: Përse luajti Origi para Shaqirit?

Tifozët e Liverpoolit kanë reaguar pas vendimit të trajnerit Jurgen Klopp për ta futur në lojë Divock Origi para Xherdan Shaqirit ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve (humbën 3-0).

Loading...

Liverpooli edhe pse bëri paraqitje të mirë, për trajnerin gjerman nuk kanë munguar kritikat pas humbjes së skuadrës së tij.

Origi u fut në lojë kur Liverpooli ishte duke humbur 0:3 dhe nuk ia doli të vërehej shumë në fushë.

Ai i ka shënuar tre gola këtë sezon, por tifozët e gjigantit anglez mendojnë se Klopp duhet ta përdorë më shumë shkathtësinë e Shaqirit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *